ФОТО: Страшна слика по големата несреќа во Струмица - хеликоптерот се удрил во предавател и паднал

Голема трагедија ја потресе Македонија. Неофицијално, четворица припадници на полицијата загинале во хеликоптерска несреќа која вечерва се случила кај Кванташкиот пазар во Струмица.

Според информациите на А1Он станува збор за хеликоптер на МВР, кој се удрил во антена од предавател и се срушил. 

Медицински екипи и пожарникарски возила во моментов се на местото на несреќата. Сеуште не се знае бројот на патниците во хеликоптерот.

10.07.2014 - 23:11
Фото: 
НоваТВ
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега