Не очекува тежок ден

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во источните делови локално со краткотраен дожд. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Темпратурата ќе се движи од 23 до 32 степени.

Во Скопје слично време со температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува осум.

Од утре и понатаму ќе има услови за појава на нестабилност, меѓутоа понестабилно ќе биде во вторник кога и температурите ќе бидат за неколку степени пониски.

 

 

14.07.2014 - 08:54
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега