Еве што ве очекува денеска на „Бит фест"

Во Центарот за култура во Битола вечер, во рамки на Бит фест 2014, кино клубот „Студио Милтон Манаки“ ќе прикаже осум документарни филмови на тема „Мој живот...мој филм“.

Автори на филмовите се млади битолчани, членови на клубот.

Во културниот центар „Магаза“, пак, продолжува филмскиот фестивал „See a Paris“.

На Плоштадот Магнолија и денеска се одржува мини саем на книгата. Саемот ќе биде отворен од 8 до 22 часот.

14.07.2014 - 10:08
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега