„И јас ја сакам Македонија“

Здружението за развој на ромската заедница „Сумнал“ денеска ќе ја промовира книгата „И јас ја сакам Македонија“ чии автори се Фатма Бајрам Аземовска, Севдија Демирова Абдулова и Станче Димковска.

Промотор е Ана Зафирова, а обраќање ќе имаат Севдија Демирова Абдулова и Станче Димковска.

Книгата „И јас ја сакам Македонија“ е поддржана од Владата на Република Македонија. 

17.07.2014 - 09:22
Фото: 
економски
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега