Крадците не запираат: Скопјанец осиромаши преку ноќ

Крадците не мируваат. Пред два дена во Скопје на улица „3“ засега непознат сторител со употреба на физичка сила и погоден предмет извршил тешка кражба во куќата на 57-годишниот Р.К. од каде одзел два мобилни телефони и разновиден златен накит, стекнувајќи се со 330.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

24.07.2014 - 11:49
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега