Тројца се борат за живот - утврден идентитетот на повредените од експлозијата во Сопиште

Три лица се борат за живот по страшната експлозија која попладнево се случи во скопската приградска населба Сопшите. Како што дознава Press24 од полициски извори 27 годишниот Д.К. 59 годишниот Ж.А. и 51 годишниот З.С. се здобиле со тешки телесни повреди. Според последните информации нивната состојба е критична и лекарите се борат за нивниот живот. 
Лицето Г.Ј. (39) поминало со полсени телесни повреди. 

24.07.2014 - 18:41
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега