Голема полициска акција во Дебар

Во полициска акција во Дебар вчера биле затекнати десет возрасни и пет малолетни лица кои питачеле. Против возрасните лица издадени се налози за наплата на глоба додека малолетните лица биле однесени во Општата болница во Дебар каде им бил извршен комплетен медицински преглед.

Активностите на полициските службеници се спроведоа во соработка со меѓуопштинскиот центар за социјални работи.

25.07.2014 - 12:00
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега