Се запалил додека работел - страотна несреќа во Кочани

Се запалил додека поправал возило. Вчера за влакно била избегната трагедија откако 30-годишниот С.С. на улицата во „Марко Цепенков“ во Кочани, додека во помошен објект заварувал назаден дел на возило со помош на оксигенски апарат, одеднаш се појавил пламен oд кој и самиот се запалил.

Повредениот поради сериозноста на повредите бил веднаш пренесен на Клиниките во Скопје.

26.07.2014 - 12:20
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега