Двајца струмичани нема повеќе да крадат

Двајца крадци од Струмица паднаа во рацете на полицијата. Се работи за 25-годишниот А.А. и 36-годишниот Н.Н. кои  на 18 месецов во златарски дуќан во Струмица извршиле кражба.

Додека вработената била излезена, крадците влегле внатре и од излогот земале златна огрлица во вредност од 50.000 денари, а потоа веднаш ја препродале.

26.07.2014 - 12:47
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега