Крвав поход - влегол во кафуле и убил маж и жена

Непознат маж влегол во кафич спроти еден трговски центар во Осјек и почнал да пука со пушка, убивајќи маж и жена. Полицијата се обидува да дојде до телата на убиените, но убиецот не им дозволува на полицајците да се доближат, отварајќи оган врз нив.

Сеуште нема потврда дали се работи за заложничка криза.

 

 

26.07.2014 - 14:38
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега