Откриен идентитетот на машкиот леш пронајден во џипот во Дебар

Албански државјанин е починатиот маж чие тело беше пронајдено во напуштениот џип во близина на македонско-албанската граница кај Дебар, поврзано со грабежот на златарата. Како што пренесува порталот „Дибра име“ станува збир за 35-годишниот М.Е.од албанскикот град Елбасан.

Инаку, возилото беше пронајдено во 19 часот и 45 минути на местото „Мирешки ливади“ во близина на државната граница со Република Албанија. Двете задни врати од џипот биле отворени, задното ветробранско стакло било скршено, а на задното седиште во лежечка положба е забележан машкиот леш.

03.08.2014 - 10:31
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега