Малолетничката која исчезна се вратила во Домот „25-ти Мај“

Исчезна 15-годишно девојче од Скопје. Оваа вест вчера го преплави медиумскиот простор, но за среќа, драмата заврши.

На 1-ви август во полициската станица Чаир, од страна на социјален работник во Дом „25-ти Мај“, било пријавено дека на 31.07.2014 година во непознат правец се оддалечила петнаесет годишна штитеничка на домот, а поред податоците на Курир, штитеничката во текот на вчерашниот ден сама се вратила во Домот.

03.08.2014 - 12:27
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега