Пукање во Скопје - едно лице тешко повредено

 

Крвава расправија во Скопје. Во текот на вчерашниот ден околу 17 часот на улицата „Дижонска дошло до вербална расправија помеѓу 29-годишниот Ш.Т. и 27-годишниот А.К. по што помладиот скопјанец бил однесен во Градската болница со огнострелни повреди во пределот на телото за кои не се знае како ги здобил.

За крвавиот инцидент во полициска станица биле повикани 48-годишните Ш.Т. и Р.Т.  при што од Р.Т. бил одземен пиштол марка „Застава“. 

03.08.2014 - 13:09
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега