Скопје: Го погодил залутан куршум додека си седел во двор

Скопјанец бил погоден од залутан куршум додека се одмарал во својот двор. Според податоците од полицијата, настанот се случил во 17 часот и 50 минути кога 50-годишниот В.Ш. од Скопје на улицата „2“ додека се одмарал во сопствениот двор, бил погоден од залутан проектил од огнено оружје, при што се здобил со повреда во пределот на рамото.

Полицијата работи на случајот.

03.08.2014 - 13:21
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега