Малолетници дивееле па го каменувале возот Кичево – Скопје

Во текот на вчерашниот ден околу 14 часот на Железничката станица Радуша спрема стојалиштето Сарај, кај селото Кондово, 10-15 непознати малолетници го каменувале патничкиот воз кој сообраќал на релација Кичево – Скопје.

Скршено е едно неподвижно прозорско стакло од купе, додека повредени патници нема.

03.08.2014 - 13:47
Фото: 
евести
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега