Ограбена уште една македонска црква

Околу 19 часот и 30 минути Ѓ.С. пријавил дека дека во скопското село Маркова Сушица во црквата „Св. Никола“, засега непознат сторител влегол и насилно ја отворил касата, при што одзел неутврдена сума на пари.

Полицијата работи на случајот.

03.08.2014 - 14:07
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега