Делчево: Си ја претепал сопругата па ги претепал и полицајците кои го привеле

Вчера попладне во 16 часот во куќата на 47-годишниот Б.Р. од Делчево, морала да интервенира полицијата поради семејно насилство.

Ениот од полициските службеници бил физички нападнат од страна на Б.Р. кој го удирал со рака во пределот на слепоочницата.

При приведување на Б.Р. тој повторно давал отпор, по што со нога уште еднаш го удрил полицаецот овојпат во пределот на ногата.

 

најчитано сега