Конечно фатен млад скопјанец баран за издржување затворска казна

СВР Скопје го лиши од слобода 23-годишниот Филип К. од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од пет години.

Младото момче треба да одлежи казна затвор поради сторена тешка кражба.

Истиот е однесен во затворот Идризово.

 

најчитано сега