Пронајдени човечки коски пред македонското Собрание

Вчера во текот на денот, при ископ со градежна машина пред Собранието на Република Македонија, работиниците пронашле коски и череп кои наликувале на човечки, дознава Пресс24.

Надлежните екипи веднаш интервенирале и по наредба на Истражен судија, коските се предадени на Судска медицина за понатамошно истражување.

најчитано сега