Дожд грмежи и ветер - и утре невреме во Македонија

 

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи особено во југоисточните делови.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 14, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до 11 и со дневна до 25 степени. 

најчитано сега