ПСЖ - Лион одиграа нерешено

И покрај водството на полувреме, фудбалерите на Пари Сен Жермен не успеаја да го совладаат Олимпик Лион и сега заостануваат фудбалерите на Пари Сен Жермен и бода зад водечката тројка на табелата во Лига 1.

Едисон Кавани во 20.минута го постигнаа голот за парижаните, а изедначи Самуел Умтити во 84.минута.

На другите натпревари од 6.коло постигнати се следниве резултати: Бордо - Евиан 2:1, Олимпик Марсеј - Рен 3:0, Лориен - Ремс 0:1, Мец - Бастиа 3:1, Нант - Ница 2:1, Тулуз - Каен 3:3, Лил - Монпеље 0:0, Ленс - Сент Етиен 0:1 и Монако - Генгамп 1:0.

Табела: Олимпик Марсеј 13 бодови, Бордо 13, Сент Етиен 13, Лил 12, ПСЖ 10, Монпеље 10,...

22.09.2014 - 09:56