Бесен тетовчанец ја претепал сопругата па ја искршил цела покуќнина

Тетовчанец си заработи кривична пријава поради семејно насилство.

Се работи за 37-годишниот П.М. од Тетово кој во својот дом ја претепал својата 38-годишна сопруга.

Најпрво настанала вербална расправија помеѓу сопружниците, а таа набргу кулминирала кога бесниот тетовчанец започнал да ја удира сопругата со тупаници, а потоа почнал да ја крши покуќнината.

најчитано сега