Се вратила од работа во опустошена куќа - крадците напаѓаат низ Скопје и среде бел ден

Засега непознат разбојник украл пари и злато од куќа на улицата „Козле“ во Скопје. Од МВР информираат дека крадецот провалил во куќата во текот на вчерашниот, додека сопственичката С.А. (53) не била дома. Тој ја пребарал куќата, успеал да го пронајде златото и парите и избегал.

Според полицијата, разбојникот направил штета од околу 150.000 денари. Се работи на пронаоѓање на сторителот.

 

најчитано сега