Од расправија до крвопролевање - збеснат битолчанец се “истурил“ врз сопругата

40 годишниот битолчанец П.Х. си заработи кривична пријава откако крвнички си ја претепал сопругата, информираат од МВР.

Како што информираат од полицијата, на 7. март годинава, П.Х. и неговата сопруга Ж.Х. започнале вербална расправија која во еден момент прераснала во крвничка пресметка. Битолчанецот си ја нападнал сопругата со тупаници во главата и телото, нанесувајќи и телесни повреди.