Полицијата го фати разбојникот кој го опустоши „Сенатор“

34 годишниот Р.Ќ од селото Радолишта си заработи кривична пријава за „разбојништво“. Тој на 29. мај годинава, влегол во казиното „Сенатор“ во Струга и фрлил метален диск кон пултот за наплата. Заканувајќи им се на вработените, Р.Ќ. украл 200.000 денари.

 Истражен судија на разбојникот му одреди мерка притвор во траење од 48 часа.

најчитано сега