Турски нарко бос падна во Македонија - фатен со фалс документи и многу злато

Македонската полиција уапсила познат турски криминалец кој се барал со потерница на Интерпол, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации тој бил пиведен со фалсификувани документи заедно со својот син. Интерпол го сомничи за формирање криминално здружение кое се занимавало со шверц на наркотици. При апсењето кај нео е пронајдена поголема количина злато.
Од МВР официјално ја потврдуваат оваа информација но не откриваат повеќе детали

26.10.2014 - 10:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега