Од БМВ-то на велешанец остана само пепел

Во Велес утринава околу 05 часот и 30 минути на улицата „Архиепископ Михаил“ било опожарено возило марка „БМВ“ со бугарски таблички, сопственост на 28-годишниот К.Р.

Причинета е материјална штета од околу 30 илјади денари. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Велес и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

26.10.2014 - 14:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега