Автомобилски карамбол пред Охрид - тројца во болница

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која попладнево се случила на патот Охрид - Кичево кај местт Оровник, јави Република.
Порталот јавува дека во сообраќајната несреќа учествувале три автомобили: Цитроен Хсара,Голф 4,и Застава 750 (Фичо).
Според последните информации повредените се префрлени во болницата Св. Еразмо во Охрид и се надвор од животна опасност.

26.10.2014 - 21:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега