Голема полициска акција во Гостивар

Службеници од Полициската станица Гостивар и од Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија спровеле заедничка акциска контрола во три угостителски објекти во Гостивар. Во акцијата, поради сомнение за трговија со луѓе, вкупно биле приведени четиринаесет лица, меѓу кои и двајца странски државјани.

27.10.2014 - 12:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега