Добил куршум наместо кучето - несреќа во струшко

Во 16 часот во текот на вчерашниот ден во атарот на селото Пристовјани, струшко, засега непознат ловџија бил нападнат од кучето на 19-годишниот Б.Ц. од Охрид, при што ловџијата испукал куршум кон кучето, но го погодил Б.Ц. во пределот на десното рамо.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

27.10.2014 - 13:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега