Седници на две собраниски комисии

Во Собранието на Република Македонија днеска седици ќе одржат Комисијата за финансирање и буџет и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата за финансирање и буџет е Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за Царинската управа, по скратена постапка во второ читање. 

Овој закон ќе го разгледува и Законодавно-правната комисија на чиј на дневен ред се и барања за давање автентични толкувања на членови од закони.

11.11.2014 - 10:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега