ЕКСКЛУЗИВНО: Голема акција на МВР - полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи за можна измама и местење на фестивалот извршила претреси во повеќе објекти при што се откриени гнезда со сим картички и луѓе за кои постои сомневање дека кои го местеле телевоутингот.
Повеќе лица се повикани на разговор во полициска станица, а меѓу нив според нашите информации има и јавни личности.
Од МВР го потврдуваат случајот но повеќе детали најавуваат за подоцна

13.11.2014 - 08:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега