Пуштање на употреба на две спортски игралишта во тетовско

Министерот за надворешни работи Никола Попоски и директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска во општина Брвеница свечено ќе го пуштат во употреба повеќенаменското игралиште кое е дел од проектот на АМС "Изградба на 100 повеќенаменски игралишта низ целата држава".
 
Попоски и Спасески денеска ќе го пуштат во употреба и повеќенаменското игралиште во село Ратае.
13.11.2014 - 09:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега