Црна недела во Скопје: Се обесил уште еден скопјанец

57 годишниот скопјанец В.К. вчера бил пронајден обесен во кумановското село Новосело. Според информациите на МВР, телото на скопјанецот било пронајдено вчера вечерта околу 20 часот. Телото било предадено на семејството за погреб.

Според неофицијалните информации, В.К. бил психички растроен.

Како што објавивме, вчера беше пронајден 59 годишниот скопјанец Б.Б. обесен во подрумот од неговата куќа.

 

најчитано сега