Михајловски: Да се обединиме за финална пресметка со оние кои сакаат да ни ја разнебитат државата

Народот сака заштита, а здружението му припаѓа на сите граѓани и затоа секој треба му пристапи и да го поддржи, порача актерот Тони Михајловски на вчерашната средба со битолчани.
Не треба да се плашиме. Само единството ќе не одбрани од сите непријатели. Македонецот треба да се обедини во финалната пресметка со оние што сакаат да го разнебитат народот, оние што ја поставија поделбата во далечната 1991 година, и поништувањето на овој народ мора да запре како процес, тивкиот геноцид против нас треба да се спречи со ова модерно востание. Дури и сите протести кои наводно се за хонорари, законот за образование и слично, излегува дека се за рушење на поредокот во државата, нагласи актерот Тони Михајловски на трибината наГраѓанското здружение за одбрана на Македонија која предизвика голем интерес кај битолчани.

 

 

Оцени ја веста

19.02.2015 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега