Науновски: СДСМ применува насилни методи во нивната патолошка опсесија да ја превземат власта на недемократски начин

По објавата на скандалозните слики од неколку општински организации на СДСМ со бејзбол-палки и боксерски вреќи, политичките аналитичари коментираат дека кај челниците на СДСМ е евидентна патолошка потреба од враќање на власт по секоја цена.

Во континуитет ова политичко раководство на СДСМ применува несоодветни, па дури и насилни, недемократски методи во нивната патолошка опсесија да ја превземат власта на недемократски начин во РМ и тука можеме да се потсетиме на фактите односно на изјавите на Зоран Заев кои се однесуваа на јадење живи луѓе, односно на најавата за политички реваншизам кога СДСМ ќе дојде на власт, истакна универзитетскиот професор Тони Науновски за вестите на Алфа ТВ.

 

 

Оцени ја веста

19.02.2015 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега