СДСМ готив судири меѓу граѓаните за Заев повторно да се спаси од затвор

Зоран Заев е во паника откако стана јасно дека за случајот Пуч не му бегаат повеќе години затвор. Press24 од свои извори во кумановската полиција дознава дека опозициската партија почнува да собира граѓани кои организирано ќе ги донесе во Скопје со цел да предизвикаат нереди.
Како што дознава Press24 денеска околу 13.15 часот во Куманово на ул.„Н.Револуција“, полициски службеници забележале расфрлани на коловозот различни навредливи памфлети  во А4 формат со слики од Премиерот, Министри и Јавниот обвинител, на кои е испишано „Готово е“, „Се за љубов“, „Последните денови од шоуто Големиот брат“ и „Г-н и Г-ѓа ДПМНЕ“.
Немирите и обидот да се дојде на влат без избори ги најавија голем број од платениците на СОРОС но и самиот Стево Пендаровски во едно свое интервју.

 

 

Оцени ја веста

21.02.2015 - 15:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега