Љубе ветува: Сега ќе глумам патиорт а кога ќе го тепам Груевски за два дена го решаваме името

Се бранува јавноста по скандалозната снимка која вчера се појави на YouTube и на која јасно се гледа дека лидерот на Обединети за Македонија договара продажба на името на Република Македонија за 70.000 евра. Бошковски вели дека кога ќе дојде на власт за два дена ќе го смени името, но дека во кмапањата мора да глуми патриот.

„Јас сега им викам, го тепам Никола Груевски, му викам кого праша ти за Република Македонија Скопје…. Охриѓаните ги прашаа битолчаните, знаеш се навраќам на патриотска карта, за да ги добијам неговите гласови, тој игра на лажна карта ..Знаеш ќе им кажеш ти на твоите јас сега ќе глумам малце лудило, зошто Љубчо најотворено се лигави. Љубчо она што го прави тоа не е добро ни за Грција. Јас мислам вака-вика мора да се смени името Северна Македонија, оптимално решение и јас не го коментирам Љубчо. Јас ќе играм сега на патриотската, и после АЈЈ ќе го решиме во два дена, со тебе заедно!“

 

 

Оцени ја веста

22.02.2015 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега