Груевски: Заев е камиказа, играта е преголема за неговите сваќања

Премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција посочи дека лидерот на СДСМ Зоран Заев во целата игра со прислушкувањето бил само обичен инструмент.

-Ако целта ми беше да го замолчам или спречам, логично би било да ги прифатам неговите уцени, како што самиот кажува, тогаш логично и било да ги прифатам неговите уцени, но јас тоа не го направив. Овде играта не е Зоран Заев, тој е само еден најобичен инструмент, камиказа, овде играта е многу поголема, преголема за неговите сваќања. Јас не сум човек кој функционира под закани и уцени. Тоа е неприфатливо кон граѓаните и кон државата да калкулирам за националните и државните интереси, нагласи Груевски.

 

 

Оцени ја веста

25.02.2015 - 17:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега