Конечно во затвор човекот кој сееше страв во Кочани!

Суровиот убиец на кучиња во Кочани е конечно зад решетки. Како што објави Канал 5, Монструмот, чии злосторнички дела врз животните имаше опасност да ги пренесе и врз луѓето, е на сигурно, издржувајќи ја 3,5 годишната казна затвор по основа на три правосилни пресуди - силување на маж, семејно насилство и претходно мачење и ѕверско убивање на животни.

Инаку, деновиве кочанчани беа исплашени од Никола, кој инаку има ментални проблеми.

 

 

Оцени ја веста

29.04.2015 - 14:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега