Утврден идентитетот на загинатиот во Галичник

Четириесет и пет годишниот Горан Т. е лицето кое вчера го загуби животот во несреќа на патот Маврово-Галичник кај Царевец.

policija-500

 

При расчистување на снежните наноси на патот со машина, 61-годишниот велешанец Д.П. при движење наназад го прегазил Горан, кој најверојатно бил ангажиран како помошник.

Полицијата, екипи од СВР Тетово и јавен обвинител извршиле увид на местото на несреќата, а телото на починатиот е предадено на обдукција.

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега