Пукање во селото Лисиче

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот и 30 минути на влезот во селото Лисиче, велешко, по предходна расправија за предност во сообраќајот помеѓу 23-годишниот В.Т. од Скопје кој се движел со возило и 38-годишниот Д.Д.од Велес кој изведувал градежни работи на патот, во еден момент В.Т. со пиштол испукал еден куршум во воздух по што го напуштил местото на настанот.

Истиот е приведен и по целосното расчистување ќе следи соодветен поднесок.

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега