ФОТО: Мотоциклистот со тешки повреди префрлен на Ургентно

Тешка сообраќајна несреќа пред половина час се случи на булеварот „Борис Трајковски“. Мотор и автомобил се судрија по што возачот на моторот летнал 50 метри од силината на ударот. Според информациите на Пресс 24 моторциклистот и возачот на автомобилот марка „Шкода“ со тешки повреди се префрлени во Ургентниот центар во Скопје. 

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 17:50
Фото: 
Пресс24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега