Мотоциклистот со тешки повреди префрлен на Ургентно - детали за сообраќајката во Скопје

Едно лице се здобило со потешки повреди во сообраќајната несреќа која попладнево околу 17 :00 часот се случила на булеварот Борис Трјковски. Од МВР за Пресс 24 велат дека автомобилот марка Шкода под се уште неразјаснати околности се судрлил со мотоциклист. Од ударот очевидците вечат дека мотоциклистот летал педесетина метри. Со возило на Итна помош префрлен е на Ургенто но немаме информации во каква состојба се наоѓа.

Со повбреди се здобил и возачот на автомобилот кој исто така е во болница, но според неофицијалните информации повредите се од полесен вид. 

Фотографии од несреќата погледнете тука 

 

 

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 17:56
Фото: 
Пресс24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега