Големо апсење во Скопје - Кондовец приведен за тероризам

53-годишниот Алил Џафери  вечерва е приведен во полициска акција во скопско Кондово, дознава Пресс 24 од полициски извори. Според нашите информации станува збор за последниот кондовец од групата на Агим Красниќи. Се барал за повеќе кривични дела меѓу кои за насилство и тероризам. Се барал и за одлежување на затворска казна. Од МВР ја потврдуваат оваа информација,  но не откриваат повеќе детали. 

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 22:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега