Полциијата го уапси А.Џ. од Кондово

Полицијата го лиши од слобода А.Џ. (53) од Кондово постапувајќи по судски наредби за сторени кривични дела „насилство“, „тероризам“ и „казнување за подготвување“.

А.Џ. минува во крим евиденцијата на МВР за сторени кривични дела „здружување заради непријателска дејност“, „подготвување терористичко загрозување“, „злосторничко здружување“, „предизвикување општа опасност“, „тешки дела против општата сигурност“, „недозволена трговија со дрога“ за што од страна на судот му биле изречени и затворски казни.  

По изречената мерка притвор тој е спроведен во КПУ „Скопје“.

 

 

Оцени ја веста

01.05.2015 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега