Ограбен манастир во село Булачани

На 30.04.2015 година пријавено е дека во периодот од 28.04 до 30.04.2015 година во скопското село Булачани непознат сторител извршил тешка кражба со насилно отворање на влезна врата од црквата „Св.Јован Крстител“ при што одзел 300 денари по што  го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

01.05.2015 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега