Во пожар во Скопје изгоре девојче - има и повредени

На 01.05 во 23.30 часот во скопје на ул.„Емин Дураку“ бр.3/1-3, избувнал пожар во станот сопственост на Г.Г. (1975), во кој како последица од опожарување (целосно изгорено тело), на креветот во детската соба починала Л.Г. (2006). Од пожарот со изгореници и гушење од чад се стекнале повеќе лица, кои со возила на ИМП се пренесени во Мед.установи. Пожарот е изгаснат од БППЗ. За причините и висината на материјалната штета, по завршување на увидот.

 

 

Оцени ја веста

02.05.2015 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега