Го нападнал соседот и жена му - виничанец преживеал хорор

На 01.05.2015 година околу 15 часот на ул.„Христо Узунов“ во Виница настанала расправија момеѓу А.С.(37) и неговиот сосед М.А.(62), по што А.С. физички го нападнал М.А. и неговата сестра Ј.А.(55) удирајќи ги со тврди предмети при што  му нанел тешка телесна повреда во пределот на главата. Истиот е пренесен во МЦ во Штип за укажување на лекарска помош. А.С. е приведен и по целосното расчистување ќе следи соодветен поднесок.

 

 

Оцени ја веста

02.05.2015 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега