Бесни фанови на Работнички направиле хаос во кафе барот Бастион

На 02.05.2015 година околу 00,30 часот на ул.„Аминта Трети“ поточно пред кафе бар-Бастион повеќе лица навивачи на КК„Работнички“ кој носеле маици со обележја на клубот изреволтирани зошто во кафе барот имало обележја на КК„МЗТ“ почнале да кршат шишиња, чаши како и дел од инвентарот по што го нападнале сопственикот на кафе барот, двајца вработени и еден гостин по што го напуштиле лице местото. Се превземаат мерки за целосно расчистување.

 

 

Оцени ја веста

02.05.2015 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега